O Nas

Cześć, bardzo cieszymy się, że odwiedziłeś naszego bloga. Jeśli tu jesteś to bardzo możliwe, że tak jak my masz dzieci, swoje pasje, lubisz ruch, przygody i podróże, a od życia oczekujesz więcej niż tylko przeciętność. Być może miewasz momenty, kiedy czujesz, że praca i ilość obowiązków zbyt mocno Cię pochłaniają, że czasu dla siebie i rodziny jest coraz mniej, a życie przelatuje między palcami. Jeśli na choć jedno odpowiedziałeś twierdząco, to być może zainteresuje Cię nasza historia, w której opowiadamy dlaczego postanowiliśmy zmienić sposób życia, by żyć pełniej, uważniej i w zgodzie z samym sobą.

Zmiany, zmiany, zmiany

Mamy za sobą ogromne życiowe zmiany: sprzedaż domu, spłatę kredytu hipotecznego, odejście z etatów, budowę nowego modelu finansowego, dwie przeprowadzki do tymczasowego lokum, a także ponad rok intensywnych przygotowań do wielkiej rodzinnej przygody. Przez miniony rok kupiliśmy kampera i przerobiliśmy go na własny dom, pozbyliśmy się zbędnych rzeczy, by żyć w minimalizmie, zbudowaliśmy model pracy zdalnej oraz przychodu pasywnego, a także rozpoczęliśmy przymiarki do tematu edukacji domowej. W maju 2020 mieliśmy przeprowadzić się do kampera i wyruszyć w roczną podróż dookoła Europy, by nigdzie się nie śpiesząc przemierzyć ją wzdłuż i wszerz. W trakcie podróży nie chcieliśmy przerwać dzieciom edukacji. Chcieliśmy nauczać je sami w systemie ‘homeschoolingu’.

W obecnej chwili nasze plany zostały wstrzymane przez sytuację związaną z pandemią Covid19. Nie tracimy jednak optymizmu i nie zmieniamy planów. Musimy je tylko odpowiednio zmodyfikować. Akceptujemy nową rzeczywistość. Cieszymy się wolnością, która mamy w sercu oraz pięknem chwili obecnej. Do czasu, aż wyjazd za granice będzie znów możliwy, planujemy podróże lokalne, małe i duże 🙂

Na Blogu, Facebooku, YouTube i Instagramie publikujemy różnorodne materiały dotyczące naszego projektu. Poruszamy tematy Lifestyle’owe – związane z dziećmi, z aktywnym i zdrowym stylem życia, z pasjami (kitesurfing, snowboard), minimalizmem oraz esencjalizmem.

Gdy docelowo przeprowadzimy się do kampera pokażemy Wam jak wygląda życie rodziny w podróży. Podzielimy się z Wami naszym dniem codziennym, radościami i trudnościami, wrażeniami i przemyśleniami. Opowiemy o przygodach, miejscach, które odwiedzimy oraz o rzeczach wartych uwagi.

Marta i Karol

Nierozłączni od 2003 roku. Połączyła nas miłość do życia i snowboardu, a z czasem także do kitesurfingu …oraz do dzieci, które pojawiły się po kilku latach.

Ona: z wykształcenia mgr ekonomii, z zamiłowania niedoszły architekt. Kiedyś zapracowana pani manager w świecie korporacji, dziś miłośniczka slow life, mindfulness i esencjalizmu. Oddana własnym projektom i odnajdująca radość w urokach chwili.

ON: Z wykształcenia mgr inż zarządzania jakością. Do niedawna pracownik korporacji, dziś właściciel firmy zarządzającej najmem długoterminowym. Prywatnie optymista, miłośnik sportów ekstremalnych i pasjonat rozwoju osobistego.

Alicja i Lena

Siostry, urodzone w 2010 i 2012. Kochają zwierzęta, rysunek i aktywny wypoczynek. Trenują akrobatykę, cross-fit, wspinaczkę i pływanie. Lubią próbować nowych rzeczy, co swego czasu uwieczniały na zdjęciach i filmach na kanale YouTube Alicja w Krainie Przygód oraz na Instagramie pod nazwą @familiaventura_kids

Ostatnio w ich życiu zaistniało dużo zmian, a w perspektywie kolejne, ale bardzo dzielnie sobie z tymi zmianami radzą. Na myśl o podróży i życiu w kamperze – pomimo wyzwań które przed nimi – bardzo się cieszą i nie mogą się już doczekać.

Mamy ogromną nadzieję, że nasze losy zainspirują Was do spełniania marzeń, do refleksji nad tym co jest w życiu ważne i być może do wprowadzenia pewnych zmian. Wierzymy, iż stające przed nami kiedyś wyzwania i rozterki nie są unikalne i poprzez nasze relacje możemy dostarczyć Wam wartościowych i inspirujących informacji o tym, jak można sobie z nimi poradzić i jednocześnie żyć w zgodzie ze sobą.

Zapraszamy do pozostania z nami i bycia częścią naszej podróży. Będziemy wdzięczni za komentarze. Wasza energia będzie dla nas nieocenionym wsparciem, za które z góry dziękujemy :*