O Nas

Cześć, bardzo cieszymy się, że odwiedziłeś naszego bloga. Jeśli tu jesteś to bardzo możliwe, że tak jak my masz dzieci, lubisz ruch, przygody, podróże i od życia oczekujesz więcej niż tylko przeciętność. Być może tak jak my miewasz momenty, kiedy czujesz, że praca i ilości obowiązków zbyt mocno Cię pochłaniają, że czasu dla siebie i rodziny jest coraz mniej, a życie przelatuje między palcami. Jeśli na choć jedno odpowiedziałeś twierdząco, to być może zainteresuje Cię nasza historia, w której opowiadamy dlaczego postanowiliśmy zmienić sposób życia.

Kamperem przez Europe

W obecnej chwili przygotowujemy się do wielkiego projektu – przeprowadzamy się do niedawno zakupionego i własnymi rękoma przerobionego kampera i w 2020 ruszamy w podróż w nieznane. Przemierzymy Europe wzdłuż i wszerz. Mamy dłuuugą listę miejsc, które chcemy odwiedzić. Na ile? Planujemy rok, ale ile ostatecznie wyjdzie, to się jeszcze okaże. Dzieciom edukacji nie przerwiemy. Będziemy uczyć je w systemie ‘homeschoolingu’.

Chcemy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem

Na Blogu, Facebooku, YouTube i Instagramie będziemy publikować różnorodne materiały dotyczące naszego projektu. Będziemy poruszać tematy związane z życiem, dziećmi, caravaningiem, homeschooling’iem, finansami, minimalizmem, podróżami i sportem. Dowiecie się z jakich etapów składają się przygotowania do takiej wyprawy, a następnie jak wygląda życie rodziny podróżującej kamperem przez Europę. Podzielimy się z Wami naszym dniem codziennym, radościami i trudnościami, wrażeniami i przemyśleniami. Opowiemy o przygodach, miejscach, które odwiedzimy oraz rzeczach wartych uwagi.

Mamy ogromną nadzieję, że nasze losy zainspirują Was do spełniania marzeń, do refleksji nad tym co jest w życiu ważne i być może do wprowadzenia pewnych zmian. Wierzymy, iż stające przed nami wyzwania i rozterki nie są unikalne i poprzez nasze relacje możemy dostarczyć Wam wartościowych i inspirujących informacji o tym, jak można sobie z nimi poradzić i jednocześnie żyć w zgodzie ze sobą.

Zapraszamy do pozostania z nami i bycia częścią naszej podróży. Będziemy wdzięczni za komentarze oraz rekomendacje miejsc w Europie, które warto odwiedzić. Wasza energia będzie dla nas nieocenionym wsparciem, za które z góry dziękujemy :*

FAMILIAVENTURA:

Marta i Karol

Nierozłączni od 2003 roku. Połączyła nas miłość do życia i snowboardu, a z czasem także do kitesurfingu …oraz do dzieci, które pojawiły się po kilku latach.

Ona: z wykształcenia mgr ekonomii, z zamiłowania niedoszły architekt. Kiedyś zapracowana Operations Manager w świecie korporacji, dziś miłośniczka slow life, mindfulness i esencjalizmu. Oddana własnym projektom i odnajdująca radość w urokach chwili.

ON: Z wykształcenia mgr inż zarządzania jakością, Zawodowo prowadzi firmę zarządzającą najmem długoterminowym oraz pracuje w korporacji. Prywatnie optymista, miłośnik sportów ekstremalnych i pasjonat rozwoju osobistego.

Alicja i Lena

Siostry, urodzone w 2010 i 2012. Kochają zwierzęta, rysunek i aktywny wypoczynek. Trenują akrobatykę, cross-fit, wspinaczkę i pływanie. Lubią próbować nowych rzeczy, co swego czasu uwieczniały na zdjęciach i filmach na kanale YouTube Alicja w Krainie Przygód oraz na Instagramie pod nazwą @alicjawkrainieprzygod

Ostatnio w ich życiu zaistniało dużo zmian, a w perspektywie kolejne, ale bardzo dzielnie sobie z tymi zmianami radzą. Na myśl o podróży i życiu w kamperze – pomimo wyzwań które przed nimi – bardzo się cieszą i nie mogą się już doczekać.